Ultrasonic Antifouling

Ultrasonic Antifouling Sistem nedir?

Ultrasonic antifouling sistemleri geminin su çizgisi altındaki alanlarda, deniz suyu devrelerinde, kinistin sandıklarında yosun oluşumunu önlemek ve yok etmek için özel olarak tasarlanmıştır. Ultrasonic Antifouling sistemleri insanların işitme alanının ötesine geçen belirli frekanslarda ses dalgaları üretir. Bu ses dalgaları gemi gövde alanı boyunca mikroskopik düzeyde bariyer oluşturarak yosunları ve kabuklu deniz canlılarının gövdeye yapışmaları önlenmiş olur.

Ultrasonic Antifouling sistem nelerden oluşur?

Sistem kontrol paneli ve transdüktörlerden oluşur. Trandsdüktörlerin sayısı (1,2,4,6,8) uygulama yapılacak alana göre değişkenlik göstermektedir. Sistemin kurulumu çok basittir. Tarafımızca size bildirilecek kurulum önergeleri sayesinde rahatlıkla teknenize ultrasonic antifouling sistemin kurulumunu yapabileceksiniz

Çevreci bir çözümdür.

Uzun ömürlü koruma sağlar

Boya, işçilik, karada park vb. gibi masraflardan avantaj sağlar

YGZ Antifouling sistemleri, ultrasonic antifouling sistemleri alanında bir Hollanda kuruluşu olan Shipsonic ile ortaklık yapmaktadır. Shipsonic 2006 yılından beri ultrasonic antifouling sistemi üretimi yapan ve bu alanda pazar lideri durumunda olan Hollanda menşeli temiz teknoloji alanında faaliyet gösteren bir mühendislik firmasıdır. Ultrasonic antifouling sistemlerinin tüm parçaları Hollanda’da üretilmektedir. Ultrasonic antifouling sistemlerinin üretim ve ar-ge çalışmaları Shipsonic şirketinin Hollanda Kraliyet Deniz Araştırma Enstitüsü (NIOZ) ve HZ Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (HZ University of Applied Science) ortaklığında yapılmaktadır. 

 

İletişim

İçerenköy Mahallesi Tabiat Sokak Kargın İş Merkezi 14/4 Ataşehir / Istanbul / Turkey

   +90 (216) 469 1777

info@ygzengineering.com