Antifouling Sistem

Antifouling Sistem (MGPS/ICAF)

Biofouling günümüzde tüm deniz araçlarının mücadele etmesi gereken bir sorun halindedir. Antifouling sistem bu sorunu çözmede başlıca yöntemlerden biridir. YGZ Antifouling sistemleri (MGPS/ICAF) teknenizde oluşan deniz canlılarından kaynaklı kirlenmelerin minimum düzeye indirgenmesi konusunda garanti vermektedir.

Gemilerin deniz suyu devrelerinde dolaşan deniz suyu içerisindeki midye, kabuklu deniz canlıları, yosun ve algler gibi mikro canlılar muhtelif borular, ısı eşanjörleri, filtre ve kinistin sandıkları içerisinde tutunarak yaşamsal faaliyetlerine devam edereler.

Mikroorganizmalar geliştikçe gemi sistemine giden soğutma suyunun geçişini engeller, boru devrelerinde tıkanmalara, debide düşüşe, ısı transfer sistemi bozulmasına, sistemlerde aşırı ısınmaya, boru devrelerinde korozyon artışına, devrelerde hasar oluşumuna, gemi hızının düşmesine ve zaman kaybına neden olabilecek verimlilik azalmasına neden olurlar. YGZ Antifouling sistemleri bu sorunlara kalıcı çözümler sunar.

Antifouling Sistem Nasıl Çalışır?

Temel çalışma ilkesi elektroliz olan antifouling (MGPS/ICAF) sistem, anotlar (bakır, alüminyum, demir) ve anotların etkilendiği akımı sağlayan ve denetleyen bir kontrol ünitesinden oluşur.

 

Antifouling sistem kinistin sandığı içerisine veya deniz suyu filtre içerisine monte edilebilir. Çalışma esnasında bakır anot iyonlar üretir. Oluşan bu iyonlar deniz suyu vasıtası ile boru ve makine soğutma sistemlerine taşınır. Ayrıca alüminyum/demir anotlardan üretilen iyonlar borular, eşanjörler, valfler ve soğutma sistemleri üzerinde anti-korozif tabaka oluşturarak korozyona karşı korunmuş olurlar.

 

Sistem gemiye sadece bir kez monte edilir. İyon üreten anotlar zamanla harcandığından periyodik olarak değiştirilir.

 

YGZ ANTIFOULING SİSTEMİNİN FAYDALARI

  • Kimyasal madde kullanmadan sürekli ve güvenilir koruma sağlar ve tamamen çevrecidir.
  • Boru devrelerindeki antifouling ve korozyonu önleyen ikili bir sistemdir. Her boyuttaki gemilere uygulanabilir.
  • Minimum bakım gerektirir. Tamamen otomatiktir.
  • Boru temizleme işini ortadan kaldırdığı için zamandan ve bakım maliyetinden tasarruf sağlar.
  • Kurulumu kolaydır kinistin sandığına ve deniz suyu filtrelerine kolayca monte edilebilir.

 

Kalite tüm işlerimizde önceliğimizdir ve Türk Loydu ISO 9001 Kalite protokolüne bağlı olarak tüm işlemlerimizi gerçekleştirmekteyiz.

İletişim

İçerenköy Mahallesi Tabiat Sokak Kargın İş Merkezi 14/4 Ataşehir / Istanbul / Turkey

   +90 (216) 469 1777

info@ygzengineering.com