Havuz İyonizasyon Sistemleri

Havuz iyonizasyon sistemi nedir?

Yıllardır yüzme havuzlarında suyu dezenfekte etmenin tek yolu klor olarak algılanıyor. Yine de, bu yöntem genellikle kırmızı ve tahriş olmuş gözler, kuru ve kırılgan saçlar, kaşıntılı cilt ve solmuş mayolarla sonuçlanır. Klor güçlü bir ağartıcıdır ve tehlikelidir.Havuz iyonizasyon sistemleri sizi sıfır kimyasallı bir yüzme havuzu sağlayacak en etkili sistemdir.

Bakır / gümüş havuz iyonizasyon sistemi, havuz suyunu bakterilerden ve mikroorganizmalardan arındırmak için kullanılan, insan sağlığına ve çevreye zararlı ve masraflı bir yöntem olan klorlamaya alternatif bir teknolojidir.

Gümüş ve bakır gibi madenlerin üzerlerinde mikroorganizmalar barındırmadığı bilinen bir gerçektir ve M.Ö. 2500’lerden beri maddelerin mikroorganizma ve virüslerden arındırılmasında kullanılmaktadır.

Havuz İyonizasyon sistemleri nasıl çalışır?

Havuz iyonizasyon sistemleri bir kontrol kutusundan ve bakır veya bakır / gümüş elektrottan oluşur. Su özel olarak tasarlanmış elektrotları içeren bir T boru içerisinden geçirilir. Kontrol kutusu elektrotlara düşük voltajlı bir DC akımı üreterek çalışır.

Temel olarak akım, elektrotların en dıştaki bazı atomlarının bir elektron kaybetmesine ve böylece pozitif iyonların oluşmasına neden olur. Su T borudan geçerken, bu iyonların birçoğu elektrotların diğer tarafına ulaşmadan önce su sayesinde alınır. Sonuç olarak, bakır veya bakır / gümüş iyonları su kütlesine yayılır.

Bakır veya bakır / gümüş iyonlaşmasının en büyük yararı iyonların koruma sağlayan suda kalmasıdır. Uzun süreli toksik olmayan saflaştırma sağlarlar ve tekrar kirlenmeye karşı korurlar. Mikroişlemci kontrol kutusu suyu sürekli olarak sterilize etmek için her zaman yeni iyonlar üretir.

CLEARWATER POOL SYSTEM

  • Çevre Dostu

Güvenli doğal mineraller ve ozon kullanan sürdürülebilir alternatiftir. Klor kullanımını büyük ölçüde düşürür. Tuz ve yumuşatıcılara olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

  • Kristal Berraklığında Suyun Keyfini Çıkarın

Suyun berraklığına hayran kalacaksınız ve ağır klorlu havuza geri dönmek istemeyeceksiniz.

  • Tasarruf Edin

Yüksek maliyetli klor ürünlerine duyulan ihtiyacı azaltır, alg yosunları, stabilizatörleri ve tuzu ortadan kaldırarak bütçenizde tasarruf etmenizi sağlar.

  • NASA’dan Lisanslı Teknoloji

Ürünlerde NASA tarafından geliştirilen teknoloji kullanılır. 1989 yılında NASA’dan lisans alınmıştır.

Ürünler, NSF (National Science Foundation), UL ve CUL Tarafından onaylıdır.

Aşağıdaki ‘CLEARWATER POOL SYSTEM’ linkini tıklayarak ürünün tanıtım videosuna ulaşabilirsiniz.

 

YGZ Engineering CLEARWATER POOL SYSTEM ürünlerinin Türkiye’deki tek yetkili satıcısıdır.

İletişim

İçerenköy Mahallesi Tabiat Sokak Kargın İş Merkezi 14/4 Ataşehir / Istanbul / Turkey

   +90 (216) 469 1777

info@ygzengineering.com